вторник, 24 мая 2016 г.

Trwałe ogrodzenia z drewna

Długowieczne płoty drewniane

Niewłaściwie konserwowane płoty z drewna ekspresowo się zużywają oraz mogą nieodwracalnie stracić swój pierwotny urok oraz właściwości. Decydując się na używanie drewna na ogrodzenie powinno się poznać sposoby pielęgnacji i pielęgnacji takiego płotu. Tylko wówczas będziemy mogli cieszyć się jego pięknem przez długi okres czasu.

Wszelkie prace konserwujące ogrodzenie z drewna trzeba zacząć od poprawnego i sumiennego przygotowania materiału na płot, albowiem od tego zależy wynik finalny własnych robót. Przed użyciem artykułów do protekcji i ozdoby płotów z drewna niezbędne jest sprawdzenie, czy drzewo jest czyste, suche oraz czy nie nosi śladów biokorozji. Dopiero po zakończeniu obróbki drzewa na płot zdołamy przejść do aplikacji preparatów konserwujących.

Konserwację, głównie w przypadku surowego drewna ogrodzeniowego, winnyśmy zacząć od naniesienia 1-2 powłok bezbarwnego impregnatu fachowego, który zabezpiecza drewno ogrodzeniowe przed grzybami, sinizną i robakami. Gdy zabezpieczymy już nasze płot przed postępem biokorozji, trzeba nanieść kolejne amalgamaty, jakie asekurują je przed wyznacznikami atmosferycznymi- wodą oraz promieniowaniem UV. Jeżeli potrzebujemy utrzymać naturalny odcień drzewa naszego ogrodzenia, winniśmy użyć achromatyczny lakier do zastosowań zewnętrznych. Jeśli natomiast zależy nam na nadaniu naszemu ogrodzeniu sprecyzowanego koloru, winnyśmy sięgnąć po impregnat koloryzujący czy też lakierobejcę.

W pierwszym przypadku środek konserwujący wsiąknie w drewno, zakonserwuje płot od środka, ale nie stworzy na jego powierzchni osłonowego filmu. Zabezpieczone w ten sposób płot zostanie matowe i naturalne w dotyku. Jeżeli zależy nam na lepszej oraz trwalszej protekcji ogrodzenia, powinniśmy wdrożyć lakierobejcę. Lakierobejca stworzy na nawierzchni malowanego płotu lakierowy film, który skuteczniej niż w wypadku impregnatu zabezpieczy ogrodzenie przed negatywnym działaniem czynników atmosferycznych.

Jak widać by ogrodzenia z drzewa były trwałe należy przeznaczyć im dużo uwagi i opieki.

Całkiem inaczej jest w przypadku płotów wykonanych z plastiku. Ten odmiana płotów jest w całości wytrzymała na warunki atmosferyczne przez co nie wymaga konserwacji. Ogrodzenia PCV nie ulegają także biokorozji więc służą swoim właścicielom przez długi czas.

Комментариев нет:

Отправить комментарий